تبلیغات
خبرگزاری والیبال نیوز

خبرگزاری والیبال نیوز
به روزترین وبلاگ خبری والیبال ایران

معدنی: والیبال ایران باید در بین 8 تیم برتر جهان قرار بگیرد/

ای كاش كاله و داماش در فینال مقابل هم قرار می‌گرفتند "حسین معدنی" سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران گفت: با برنامه‌ریزی صحیح تیم ملی والیبال ایران می‌تواند تا 5 ‌سال آینده جزو 8 تیم برتر جهان باشد.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، وی درباره عملكردش در رأس كادر فنی تیم ملی اظهارداشت: در سال 2007 میلادی به همراه گاییچ یك برنامه بلندمدت برای تیم ملی والیبال تعریف كردیم. خوشبختانه در مدت فعالیتم در تیم ملی همواره از این برنامه جلوتر بودیم و حتی زودتر از جدول زمان‌بندی‌شده به اهداف خود دست یافتیم. حضور نسل طلایی والیبال و بازیكنان مستعد در تیم ملی موجب شد تا 7 پله در رده‌بندی جهانی پیشرفت كنیم.

معدنی با اشاره به موفقیتهای تیمهای ملی ایران در سال 1389 افزود: در سال گذشته افتخارات زیادی را در سطح ملی به ارمغان آوردیم. از جمله در AVC كاپ طلا گرفتیم و در رقابتهای جهانی ژاپن را شكست دادیم. همچنین با یك نمایش تحسین‌برانگیز مقابل تیم قدرتمند ایتالیا توجه بسیاری از علاقه‌مندان والیبال را به تیم ملی ایران جلب كردیم و به نظر من به همین خاطر است كه امروز شاهد حضور مربیان تراز اول دنیا مثل پرندی و ولاسكو در كنار تیم ملی هستیم. شاید اگر 2 یا 3 سال پیش از چنین مربیانی در مورد ایران سوال می‌كردید حتی نمی‌دانستند كه تیم ما والیبال هم دارد اما امروز موفقیتهای والیبال ایران در سطح بین‌المللی موجب شده تا یك مربی سرشناس و صاحب سبك مثل "خولیو ولاسكو" هدایت تیم ملی ایران را به دست بگیرد. به اعتقاد من والیبال ایران پتانسیل قرارگرفتن در جمع 8 تیم برتر جهان را دارد و باید با تعریف یك برنامه مدون 5 ‌ساله به این هدف دست یابیم.

سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران با تبریك سال نو خاطرنشان كرد: امیدوارم سال خیلی خوبی را برای والیبال ایران شاهد باشیم به ویژه در رده سنی پایه و جوانان امسال ایران یكی از بهترین تیمهای تاریخ خود را در اختیار دارد و می‌تواند یك مدال خوش‌رنگ بگیرد. تیم نوجوانان ایران نیز مثل همیشه یكی از مدعیان برتر جهان خواهد بود همچنین در رده سنی بزرگسالان با هدایت خولیو ولاسكو باید شاهد موفقیتهای زیادی باشیم.

معدنی ادامه داد: ایران امسال از امتیاز میزبانی رقابتهای آسیایی بهره می‌برد اما نباید خودمان را از پیش‌قهرمان این جام بدانیم چون رقیبان ما در آسیا بیكار نشسته‌اند و آنها نیز تلاش می‌كنند به مقام اول آسیا دست یابند. امیدوارم همه شرایط برای پیشرفت والیبال ایران و حضور تیم ملی در المپیك لندن فراهم آید.

سرمربی تیم داماش گیلان با ارزیابی عملكرد تیمش در مرحله مقدماتی لیگ برتر یادآور شد: بدنه اصلی تیم داماش را ملی‌پوشان گوانگجو تشكیل می‌دادند. ما با هدف كسب مدال طلا در بازیهای آسیایی شركت كرده بودیم و ناكامی ما در رسیدن به این هدف موجب شد تا بازیكنان قدری روحیه خود را از دست بدهند. 2 شكست غیرمنتظره ما در شروع رقابتهای لیگ برتر تیم را به بحران برد و من هر راهكاری را برای خروج از این بحران به كار بستم مفید واقع نشد و تنها جواب كوتاه‌مدت گرفتیم. به هرحال فكر می‌كنم باید گذشته را فراموش كنیم و همه تمركز خود را روی بازیهای مرحله "play off" بگذاریم.

معدنی در خاتمه درباره اولین رویارویی تیمش در مرحله یك‌چهارم نهایی لیگ برتر مقابل تیم والیبال كاله گفت: بازی بسیار سختی و دشواری را مقابل كاله خواهیم داشت. به ویژه كه بازی اول ما مقابل این تیم در آمل است. كاله از تفكرات یك مربی باهوش و خلاقیت بهترین بازیكنان ایران سود می‌برد. به هرحال جای تأسف دارد كه یكی از این 2 تیم در این مقطع حذف شوند. ای كاش كاله و داماش در فینال مقابل هم قرار می‌گرفتند. به هرحال این هم جبر والیبال است و ما باید تلاش كنیم با شكست تیم قدرتمند كاله به مرحله بعد صعود كنیم.


ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 10 فروردین 1390 توسط خبرنگار خبرگزاری والیبال ایران
درباره وبلاگ

به روزترین وبلاگ خبری والیبال ایران
Blog Skin