تبلیغات
خبرگزاری والیبال نیوز

خبرگزاری والیبال نیوز
به روزترین وبلاگ خبری والیبال ایران

تور آسیایی والیبال ساحلی کیش/
آغاز مسابقات با حضور 14 بازیکن داخلی و خارجی/ قزاق‎ها از همه بالاترند

سومین دوره مسابقات تورآسیایی والیبال ساحلی کیش از روز شنبه با حضور ساحلی‎بازان ایران و پنج کشور خارجی شرکت کننده در حالی آغاز می‎شود که قزاق‏ها در سطح بالاتری نسبت به دیگر تیم‌ها و بازیکنان قرار دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، افغانستان، قزاقستان و امارات (2 تیم)، تایلند و اندونزی (یک تیم) کشورهایی هستند که نمایندگان آنها برای حضور در این دوره از رقابت‌های تور آسیایی والیبال ساحلی کیش به کشورمان سفر کرده‎اند. همچنین کشورمان به عنوان میزبان و با داشتن سه تیم بیشترین تعداد شرکت کننده را دارد. دانشگاه آزاد (2 تیم) و منطقه آزاد کیش (یک تیم) به عنوان نمایندگان والیبال ساحلی ایران در این رقابت‎ها حضور دارند.

در میان تیم‎های خارجی و داخلی شرکت کننده در سومین دوره مسابقات تور آسیایی والیبال ساحلی کیش، نمایندگان قزاقستان در تیم A که نایب قهرمان دوره پیشین مسابقات شدند از نظر امتیازی در سطح بالاتری نسبت به دیگر تیم‎ها و بازیکنان قرار دارند. این در حالی است که تیم‌های شرکت کننده از کشورهای امارات و افغانستان سابقه حضور در هیچ رویدادی را ندارند و به همین دلیل در جدول رده‌بندی تیم‎ها هیچ جایگاهی ندارند.

در این جدول تیم A قزاقستان و چهار تیم برتر دیگر در بازی‎های آسیایی گوانگجو شرکت داشتند. در این میان تیم B قزاقستان که در رده پنجم قرار دارد بهترین عملکرد را در این بازی‌ها داشت. در جدول رده‌بندی برترین تیم‌های شرکت کننده در مسابقات تور آسیایی والیبال ساحلی کیش تیم‎های ایران رده‌های سوم، ششم و هفتم را به خود اختصاص داده‎اند. برترین تیم‎های شرکت کننده در سومین دوره این رقابت‎ها (از نظر رده‎بندی در جدول امتیازها) و ترکیب آنها به شرح زیر است:
1- تیم A قزاقستان (الکساندر- الکسی)        
2- تایلند (تویام - سنگخاچوت)             
3- تیم A ایران (پرویز فرخی - آق محمد سلاق)       
4- اندونزی (سانتوزا - ویباوا)             
5- تیم B قزاقستان (کولشو الکسی - دیمیتری)
6- تیم C ایران (یوسف دوبنده - صابر هوشمندی)      
7- تیم B ایران (بهمن قلی پوری - کیا شوشتری زاده)
            
سومین دوره مسابقات تور آسیایی والیبال ساحلی کیش تا 16 اسفندماه ادامه دارد. قرعه کشی و جلسه هماهنگی تیم‎های شرکت کننده در این رقابت‌ها امشب برگزار می‎شود. ضمن اینکه برای این رقابت‎ها 15 هزار دلار جایزه نقدی در نظرگرفته شده است که طبق جدول زیرمیان همه تیم‎های شرکت کننده توزیع خواهد شد:
 
تیم اول: 4000 دلار
تیم دوم: 3000 دلار
تیم سوم: 2000 دلار
تیم چهارم: 1000 دلار
تیم پنجم و ششم: 700 دلار
تیم هفتم و هشتم: 600 دلار
تیم نهم تا یازدهم: 400 دلار
 
سرپرست داوران حاضر در مسابقات تور آسیایی والیبال ساحلی کیش از کشور چین انتخاب شده است. یک داور هندی نیز برای قضاوت در این رقابت‎ها دعوت شده است تا در کنار هشت همکار ایرانی خود دیدارهای این دوره از رقابت‌ها را قضاوت کند.
 
مسابقات تور آسیایی والیبال ساحلی کیش یک رویداد رسمی ثبت شده در تقویم AVC است. دوره پیشین این رقابت‎ها با حضور 4 تیم خارجی از 3 کشور برگزار شد و با قهرمانی ترکیب ایرانی پرویز فرخی و آق محمد سلاق به پایان رسید. برای مسابقات امسال 15 هزار دلار جایزه نقدی در نظر گرفته شده است. مسابقات تور آسیایی والیبال ساحلی کیش طبق مقررات والیبال ساحلی جهان برگزار می‎شود.ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ شنبه 14 اسفند 1389 توسط خبرنگار خبرگزاری والیبال ایران
درباره وبلاگ

به روزترین وبلاگ خبری والیبال ایران
Blog Skin