تبلیغات
خبرگزاری والیبال نیوز

خبرگزاری والیبال نیوز
به روزترین وبلاگ خبری والیبال ایران

هفته دوازدهم لیگ برتر والیبال/
شكست مدعیان و برتری پیكان در هفته شگفتی‌

خبرگزاری فارس: هفته دوازدهم لیگ برتر والیبال باشگاه‌های ایران عصر امروز با برگزاری 7 دیدار پیگیری شد كه در این هفته مدعیان مغلوب حریفان خود شدند.


به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، هفته پنجم از دور برگشت لیگ برتر والیبال مردان عصر امروز با برگزاری 7 مسابقه در شهرهای مختلف پیگیری شد.

* پیروزی بانك برابر ارتعاشات در دیداری جذاب
در اولین دیدار هفته دوازدهم لیگ برتر والیبال تیم بانك كشاورزی در گروه الف به مصاف ارتعاشات صنعتی رفت. بانكی‌ها در ست اول و دوم با نتایج (25-21) و (25-19) به برتری دست یافتند و در ست سوم در دیدار نزدیك با نتیجه (35-37) بازی را واگذار كردند. شاگردان مسعود آرمات در ست چهارم به سختی و با نتیجه (26-24) به پیروزی رسیدند و توانستند با نتیجه 3 بر یك حریف قعرنشین خود را شكست دهند.

* كاله همچنان می‌تازد؛ پیروزی آملی‌ها این‌بار برابر ابومسلم
در دیگر دیدار این هفته تیم‌های كاله آمل و ابومسلم به مصاف یكدیگر رفتند كه در پایان آملی‌ها توانستند انتقام شكست دور رفت را از مشهدی‌ها بگیرند. كاله در سه ست متوالی و با نتایج (25-19)، (25-22) و (25-14) برابر ابومسلم به برتری دست یافت و جایگاه دومی خود را در گروه "ب " تثبیت كرد.

* پیروزی شاگردان شهنازی در جدال صدرنشین با تیم پرنوسان
تیم كرمان كه پس از شكست‌های متوالی در دور برگشت از رده اول تا رده چهارم گروهش نزول داشت، هفته گذشته موفق به شكست پیشگامان كویر یزد شد. نماینده كرمان این هفته در جدالی حساس و تعیین كننده به مصاف سایپا، صدرنشین این گروه رفت. سایپایی‌ها كه در این هفته‌ها و در طول لیگ امسال بسیار كم‌نوسان بودند تنها 2 شكست در بازی اول و آخر دور رفت داشتند و در سایر مسابقات همچون گذشته صلابت خاصی داشتند و برای اینكه بتوانند به عنوان سرگروه راهی دور بعد شوند نیاز مبرمی به این پیروزی داشتند، اما در رسیدن به هدف خود ناموفق بودند و بازی را با نتیجه 3 بر یك به میهمان خود واگذار كردند تا ضمن تحمل سومین شكست فصل خود موجب شگفتی‌ساز شدن كرمانی‌ها شوند.

* تیم ستاره‌ها در كویر مغلوب شد
داماش گیلان كه با در اختیار داشتن بیشترین ستاره‌ها یكی از مدعیان این فصل هم به شمار می‌رود در شهر یزد میهمان شاگردان عباسعلی میرحسینی در تیم پیشگامان كویر بود. یزدی‌ها كه با شكست داماش در دور رفت در تهران خبرساز شده بودند این بار هم تلاش كردند درشهرشان با همان ترفند سابق برابر این تیم به میدان بروند تا در صورت برتری در این بازی اثبات كنند كه پیروزی دور رفتشان برابر داماش شانسی نبوده است. از طرفی داماشی‌ها عملكرد جالبی در این هفته‌ها داشته است و به صورت یك در میان بازی را به حریفان واگذار كرده‌اند؛ نماینده گیلان برای از بین بردن این روند در بازی امروز تلاش كرد تا با پیروز از زمین بازی خارج شود، اما در رسیدن به هدف خود ناكام ماند تا دیگر ناكام بزرگ این هفته لقب بگیرد. در این جدال تماشایی شاگردان میرحسینی موفق شدند با حساب 3 بر یك تیم داماش را شكست دهند.

* پدیده‌ نیم فصل اول دانشگاه آزاد را شكست داد
در كاشان تیم والیبال باریج اسانس پذیرای دانشگاه آزاد اسلامی بود. دانشگاه آزاد كه دور رفت را تنها با یك پیروزی به پایان رسانده بود با شروع دور برگشت و تغییر در راس كادر فنی بسیار متفاوت‌تر از دور رفت ظاهر شد و با شكست نامدارانی همچون داماش گیلان و بانك كشاورزی در این هفته‌ها نیم نگاهی به صعود از این گروه نیز دارد، اما به نظر می‌رسد با شكست برابر نماینده كاشان نوار پیروزی‌های و موفقیت این تیم پاره شد. نماینده كاشان در این بازی تلاش كردند كه برابر دانشگاه آزاد اشتباه نكنند و در پایان موفق شدند با نتیجه 3 بر یك پیروز شوند تا پیروزی خانگی دیگری را به ارمغان بیاورند.

* پیكان با برتری برابر پتروشیمی انتقام گرفت و صدرنشینی ماند
از بازی‌های گروه دوم نیز در تهران تیم والیبال پیكان میزبان پتروشیمی ماهشهر بود. پیكانی‌ها در دور رفت در ماهشهر با حساب 3 بر صفر مغلوب این تیم شده بودند و در این هفته برای گرفتن انتقام از این تیم پا به میدان گذاشته بودند، اما تلاش آنها نتیجه نداد و بازهم شاگردان اكبری حریف خود را شكست دادند و ضمن گرفتن انتقام از حریف خود صدرنشین مسابقات ماند. این دیدار با نتیجه 3 بر صفر به سود خودروسازان خاتمه یافت.

* ارومیه با برتری برابر آلومینیوم همچنان امیدوار به صعود
تیم والیبال ارومیه نیز پس از كسب پیروزی هفته گذشته مقابل جواهری گنبد از روحیه مناسبی برای رویارویی با آلومینیوم المهدی برخوردار بود. ارومیه كه پس از شكست خانگی مقابل پرسپولیس كارش برای صعود از این گروه به اما و اگر كشیده شده است، چاره‌ای جز كسب پیروزی در این دیدار نداشت و موفق شد به هدف خود هم برسد. این مسابقه با حساب 3 بر صفر به سود ارومیه خاتمه پیدا كرد تا این تیم همچنان به صعود از این گروه امیدوار بماند.

مسابقات هفته دوازدهم با انجام یك دیدار دیگر بین تیم‌های پرسپولیس و بازرگانی جواهری گنبد به پایان خواهد رسید.ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 11 اسفند 1389 توسط خبرنگار خبرگزاری والیبال ایران
درباره وبلاگ

به روزترین وبلاگ خبری والیبال ایران
Blog Skin