تبلیغات
خبرگزاری والیبال نیوز

خبرگزاری والیبال نیوز
به روزترین وبلاگ خبری والیبال ایران

رییس فدراسیون والیبال:

 ایران به عنوان پدیده جدید در دنیای والیبال شناخته شده است

خبرگزاری آریا- داورزنی گفت: والیبال ایران هم اكنون به قدری در میادین بین المللی و جهانی پیشرفت كرده كه كارشناسان این رشته از ایران به عنوان پدیده جدید والیبال جهان نام می برند.
به گزارش سرویس ورزشی آریا، محمدرضا داورزنی رییس فدراسیون والیبال كه برای حضور در مجمع انتخابات هیات والیبال گیلان در رشت به سر می برد با بیان این مطلب اظهار داشت: روزگاری آرزوی جامعه والیبال ایران در رقابتهای آسیایی گرفتن یك گیم از قدرتهایی نظیر ژاپن و كره جنوبی بود ولی در این برهه بارها با نتایج ایده آل مقابل قدرتهای برتر آسیا به برتری رسیده ایم و حتی شكست از این تیمها به نوعی ناكامی برای جامعه والیبال ایران محسوب می شود.
داورزنی متذكر شد: در چند سال اخیر دعوتنامه های متعددی از كشورهای صاحب سبك والیبال دنیا و قدرتهای آسیا داشته ایم كه خواستار برگزاری اردوی مشترك و دیدارهای دوستانه با تیم ملی والیبال ایران بوده اند، جدا از آن بسیاری از مربیان بزرگ والیبال دنیا برای حضور در راس كادر فنی ایران شخصا ابراز تمایل می كنند.
رییس فدراسیون والیبال تاكید كرد: هم اكنون مشغول مذاكره با سیلوانا پرندی سرمربی سابق تیم ملی بلغارستان و خولیو ولاسكو سرمربی آرژانتینی و سرشناس والیبال دنیا هستیم كه در صورت توافق نهایی سرمربی تیم ملی ظرف چند روز آینده معرفی خواهد شد، هرچند ولاسكو كه در گذشته سرمربی تیم ملی اسپانیا بود خودش برای حضور در ایران تمایل نشان داد كه از قدرت و جایگاه والای والیبال ایران نشات می گیرد.
محمدرضا داورزنی در ادامه با اشاره به برگزاری جام ملتهای آسیا در تهران متذكر شد: این مسابقات تابستان سال آینده با حضور قدرتهای برتر والیبال آسیا در سالن 12 هزار نفری آزادی تهران برگزار می شود كه تا كنون 17 تیم برای حضور در این میدان بزرگ اعلام آمادگی كرده اند كه امیدوارم تیم ملی بزرگسالان با قهرمانی در این جام جواز حضور در جام جهانی را كسب كند.
وی ادامه داد: در ابتدا تصمیم داشتیم كه این مسابقات را به میزبانی مشترك تبریز و ارومیه برگزار كنیم كه كنفدراسیون والیبال آسیا در نامه ای به ایران متذكر شد در صورت عدم امكان میزبانی در تهران این رقابتها در كشور دیگری برگزار می شود كه با توجه به امكانات موجود سریعا درخواست میزبانی را در تهران ارائه كردیم.
محمدرضا داورزنی یادآور شد: در چند سال گذشته والیبال ایران در 19 میدان آسیایی و جهانی حضور یافت و در 14 آوردگاه به مدال رسید كه نشان از رشد والیبال ایران به ویژه در رده های سنی دارد، در حال حاضر در رده های مختلف نیز جز بهترین های جهان هستیم و در رده بزرگسالان باید با تلاش بیشتر به پیشرفتهای بزرگتری نایل شویم.
رییس فدراسیون والیبال تصریح كرد: موفقیت های اخیر والیبال ایران حاصل كار جمعی تمامی اهالی این رشته است كه با تلاش شبانه روزی والیبال ایران را به جایی رسانده اند كه تمامی دنیا برای ایران احترام ویژه ای قائل هستند و از نظر اكثر كارشناسان به عنوان یك پدیده مطرح شده ایم.
وی در پایان با اشاره به رشد مطلوب والیبال گیلان خاطرنشان كرد: والیبال گیلان در چند سال اخیر پیشرفتهای خوبی داشته است كه باید با تقویت زیرساختها درصدد تلاش و رشد بیشتر باشد، به هر ترتیب فدراسیونها و ادارات تربیت بدنی استان ها صرفا بخشی از هزینه های جاری هیات های ورزشی را تامین می كنند و روسای هیاتها باید با راهكار مناسب در صدد جذب اعتبارات مدنظر باشند.ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 بهمن 1389 توسط خبرنگار خبرگزاری والیبال ایران
درباره وبلاگ

به روزترین وبلاگ خبری والیبال ایران
Blog Skin