تبلیغات
خبرگزاری والیبال نیوز

خبرگزاری والیبال نیوز
به روزترین وبلاگ خبری والیبال ایران

مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر دسته اول باشگاه‌های كشور
والیبال اصفهان قهرمان ایران شد

خبرگزاری موج - مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر دسته اول باشگاه‌های كشور، شب گذشته با قهرمانی تیم راه و ترابری اصفهان به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار موج از اصفهان، در این مسابقات كه با شركت 7 تیم كاله جوان آمل، جیهون اگزوز آق قلا، پره سر گیلان، سایپا نور، گل گوهر سیرجان، شهرداری یاسوج و راه و ترابری اصفهان در دو گروه هشت تیمی به صورت دوره‌ای انجام شد، روز چهارم به صورت پلی آف انجام گرفت و تیم‌های بازنده حذف شدند.
در این مسابقات كه با میزبانی اصفهان انجام شد، تیم‌های برنده راه و ترابری اصفهان شهرداری یاسوج، جیهون اگزوز آق قلا و گل گوهر سیرجان به صورت ضربدری رقابت نموده و در نهایت، تیم راه و ترابری اصفهان به مرحله نهایی رسید و مقام اول را به دست آورد و تیم‌های شهرداری یاسوج جیهون اگزوز آق قلا و گل گوهر سیرجان به ترتیب مقامهای دوم سوم و چهارم را به دست آوردند.
در حاشیه این مسابقات، رئیس هیات والیبال استان اصفهان ضمن اظهار خشنودی از این كه والیبال نوجوانان در بخش پایه بسیار خوب و مناسب بوده و از لحاظ تیمی وضعیت خوبی دارند، بیان داشت: بهترین راهكار برای احیای دوباره والیبال ایجاد مدارس والیبال با تعامل با آموزش و پرورش و استفاده از استعدادهای نهفته است.
وی با تاكید بر این كه ما باید برای ارتقا این رشته از مدارس شروع كنیم، تصریح كرد: با ایجاد انگیزه و با نگاهی وی‍ژه می‌توانیم در حوزه والیبال نوجوانان شاهد پویایی این رشته باشیم.
رئیس هیات والیبال استان اصفهان افزود: این انگیزه‌ها میسر نمی‌شود مگر این كه ما در كنار ایجاد مدارس والیبال همزمان قهرمانی را هم كنار نگذاریم، زیرا انتظار مردم برای ایجاد شور و نشاط در آنها وجود والیبال قهرمانی است امری كه خیلی وقت است به فراموشی سپرده شده است.
وی از راهكارهای دیگر برای زنده كردن این رشته را كانون سازی والیبال و توزیع این رشته در شهرستان‌های تابعه و به خصوص اصفهان دانست و بیان داشت: با كمك شهرداری و آموزش و پرورش می‌توانیم به این هدف دست یابیم و پتانسیل‌های خفته را بیدار كنیم.
عشایری خاطرنشان كرد: این به دست نمی‌آید مگر به كمك پیشكسوتانی كه عاشقانه والیبال این شهر را دوست دارند و من شخصا ازایشان تقاضا دارم كه در فرصت‌های مختلف و در هر شرایطی ما را بپذیرند تا بتوانیم در اصفهان والیبال را به تحولی بزرگ برسانیم.
رئیس هیات والیبال استان اصفهان با اعلام این كه من به محض ورودم به این حوزه هم به فدراسیون و هم به تربیت بدنی اعلام كردم كه طی 6 ماه ممكن است هیچ اتفاقی در والیبال استان انجام نگیرد، تاكید كرد: ما ابتدا باید بر روی نقاط ضعف مشكلات و نقاط منفی را مطالعه و بررسی كرده و سپس به فكر تحول و تغییر باشیم و والیبال اصفهان را با مطالعات ریشه‌ای به جایی برسانم؛.والیبالی كه تا دو یا سه سال دیگر می‌تواند معجزه كند.
وی ادامه داد: افتخار من این است كه ظرف خالی را پر كنم ظرفی كه انگیزه پر كردن آن برای من افتخار و امیدواری را به دنبال دارد تا خاطره خوبی بعد از رفتنم به جا بگذارم. من تا زمانی كه عزل نشوم تحت هیچ شرایطی از وادی ورزش و به خصوص والیبال اصفهان نخواهم گذشت و با پیگیری مستمر والیبال اصفهان را به دوران عالی گذشته بازخواهم گرداند.
رئیس هیات والیبال استان اصفهان ادامه داد: نیت من این است كه نام والیبال فراموش نشود و با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، بنا داریم كه برای سال 90 برنامه مدونی داشته باشیم و به همین خاطر با باشگاه‌های بزرگ اصفهان رایزنی كرده‌ایم و آنها نیز رضایت خود را در همكاری با ما اعلام كرده‌اند.
عشایری با اعلام این كه شعار ما این است كه والیبال اصفهان اقتدار والیبال كشور خواهد شد، اظهار داشت: پتانسیل‌هایی كه در اصفهان وجود دارد، در هیچ كجای كشور نیست. با توجه به این كه تیم‌های دیگر استانها حداقل 50 درصد غیر بومی هستند.
وی افزود: پتانسیلی كه در اصفهان دیدم آتش زیر خاكستری است كه نیازمند كشف است و این جز در سایه برگزاری مسابقات نخواهد بود.
این مقام مسئول با اشاره به این كه تعداد بازیكنان اصفهانی در دسته یك و سوپرلیگ بیشتر از دو تیم هستند، بیان داشت: 70 درصد تیم را اصفهانی‌ها تشكیل می‌دهند و تنها استانی كه تیمش به این شكل بومی است، ما هستیم و این هم از هزینه‌ها كم می كند و هم از لحاظ روانی برای بازیكنان بسیار خوب خواهد بود.
عشایری با اعلام این كه در سال جاری تیم راه و ترابری در تمامی رده‌های سوپرلیگ جوانان دسته یك دسته 2 بانوان تیم داشته و همچنان به این رویه ادامه خواهد داد، گفت: امسال قرار بود كه برای نیم فصل دوم نام باشگاه‌ها را به نام راه و ترابری اصفهان رد كنیم، اما منصرف شدند.
وی پیرامون میزبانی اصفهان در بازی‌های قهرمانی نوجوانان وجوانان و بانوان اظهار داشت: این میزبانی دو مزیت دارد؛ یك اینكه بازكنان اصفهانی مزیت میزبانی را داشته باشند و دوم این كه پتانسیل‌ها به خوبی دیده شوند.
رئیس هیات والیبال استان اصفهان از رسانه‌ها خواست كه در جهت نقد مثبت و واقعی هیات والیبال گام برداشته و با كمك خود كاری كنند كه چراغ والیبال اصفهان همچنان در سال‌های آتی روشن بماند.ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 12 بهمن 1389 توسط خبرنگار خبرگزاری والیبال ایران
درباره وبلاگ

به روزترین وبلاگ خبری والیبال ایران
Blog Skin